Jednobarevné úplety s elastanem metráž

Proč jsou jednobarevné úplety s elastanem tak jedinečné? Úplety jednobarevné, látky s obsahem elastanu jsou jedinečné na tvorbu triček, šatů a dalšího oblečení pro běžné nošení. Bez nej bychom se nedokázali představit šití oblečení. Jednobarevné úplety s vyšším obsahem bavlny jsou prodyšné a snadno odvádí vlhkost od naší pokožky. Úplety bez obsahu elastanu oceníte zejména na tvorbu pyžama, spodního prádla nebo trička volnějšího střihu. Počítejte, že se vám však může v určitých místech, jako jsou kolena nebo lokty vytahat. Elastan se ještě může ukrývat pod názvem lycra nebo spandex.

Úplet je vlastně pletenina, která se vyrábí převážně z bavlny, často aby byl přizpůsobivější, přidává se právě do něho elastan. Úplet se vyrábí spojováním jednotlivých oček dohromady v sloupcích (osnovách) nebo v řadách (útku). 

Jak poznáme, že pletenina obsahuje elastan?

Při koupi tohoto materiálu si můžete všimnout okraje, který má ohrnutý okraj. Je pružný ve směru osnovy i útku, na omak je hladký.  

Na eshopu www.snovelatky.cz si jednobarevné úplety určitě oblíbíte. Splňují všechny vaše očekávání a nezklamou ani po stránce neodolatelných barevných tónů. Metráž jednobarevných úpletů umožní pohodlný nákup potřebného množství pro tvorbu plánovaného oblečení. Ať už potřebujete obšít celou rodinu, nebo ušít něco menšího jako čelenku umožní nákup už od 10cm/bm.