Šití jako koníček posiluje psychiku

Šití je láska kolikrát na celý život. Je to doslova životní styl, který tě pohltí na tolik, že než se naděješ, máš skříň plnou látek, a s velkým úsměvem žádáš drahou polovičku o přidělání další poličky, aby jsi je měla kam dávat. Chodíš se na látky opakovaně dívat, jak na první rozkvetlou sněženku vykvetlou na zahradě po opadnutí hromádek sněhu. Šití a látky jsou zkrátka taková terapie na ženskou duší. 

Když už konečně nastane ta chvíle očekávání s myšlenkami - "hurá jdu šít a mám na to krásné dvě hodiny", záhy zjistíte, že tento časový prostor uteče doslova jako voda. Jste pohlceni adrenalinem, měřením, hledáním nůžek po celé místnosti, i když naprosto přesně víte, že jste si je před vteřinou odkládaly na plochu šicího stroje a našly je po deseti minutách v šuplíku mezi příbory. Záhy třeba i zjistíte, že jste položili opačně střih proti vzoru a lišky hold budou na triku vzhůru nohama, nebo když přišijete rukáv k bočnímu švu a musíte párat.

Je to zkrátka tvůrčí práce, kde nakonci ve všech případech bude odměnou originální a užitečný výrobek. Naučené dovednosti a překonání nástrah i přes veškerou koordinaci a radost z vlastního ušitého oblečení pomůžou k lepšímu zvládání stresových situací a navodí velmi uspokojivý pocit  "dala jsem to". Práce s metráží navozuje pocit spokojenosti, vlastního uznání a posiluje sebevědomí. Učí nás soustředěnosti, přemýšlení, odhodlání, vytrvalosti, být klidnější a vyrovnanější osobností. 

Až vám tedy bude někdo vyčítat... "zase kupuješ látky", ..., "zase sedíš u šicího stroje", mějte na paměti, jak prospěšné pro vaší mysl šití je. 

IMG_0771

 

www.snovelatky.cz

podpis_eshop2

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení