Šití jako koníček posiluje psychiku

Šití je láska kolikrát na celý život. Je to doslova životní styl, který tě pohltí na tolik, že než se naděješ, máš skříň plnou látek, a s velkým úsměvem žádáš drahou polovičku o přidělání další poličky, aby jsi je měla kam dávat. Chodíš se na látky opakovaně dívat, jak na první rozkvetlou sněženku vykvetlou na zahradě po opadnutí hromádek sněhu. Šití a látky jsou zkrátka taková terapie na ženskou duší. 

Když už konečně nastane ta chvíle očekávání s myšlenkami - "hurá jdu šít a mám na to krásné dvě hodiny", záhy zjistíte, že tento časový prostor uteče doslova jako voda. Jste pohlceni adrenalinem, měřením, hledáním nůžek po celé místnosti, i když naprosto přesně víte, že jste si je před vteřinou odkládaly na plochu šicího stroje a našly je po deseti minutách v šuplíku mezi příbory. Záhy třeba i zjistíte, že jste položili opačně střih proti vzoru a lišky hold budou na triku vzhůru nohama, nebo když přišijete rukáv k bočnímu švu a musíte párat.

Je to zkrátka tvůrčí práce, kde nakonci ve všech případech bude odměnou originální a užitečný výrobek. Naučené dovednosti a překonání nástrah i přes veškerou koordinaci a radost z vlastního ušitého oblečení pomůžou k lepšímu zvládání stresových situací a navodí velmi uspokojivý pocit  "dala jsem to". Práce s metráží navozuje pocit spokojenosti, vlastního uznání a posiluje sebevědomí. Učí nás soustředěnosti, přemýšlení, odhodlání, vytrvalosti, být klidnější a vyrovnanější osobností. 

Až vám tedy bude někdo vyčítat... "zase kupuješ látky", ..., "zase sedíš u šicího stroje", mějte na paměti, jak prospěšné pro vaší mysl šití je. 

IMG_0771

 

www.snovelatky.cz

podpis_eshop2